Dlaczego warto odwiedzić ZOO Safari w Borysewie?

Wybranie się do zwyczajnego ZOO nie jest niczym nadzwyczajnym. Takie znajdują się w większości polskich miast. Miłą odmianą do odwiedzenia jest jednak ZOO Safari w Borysewie, które jest zlokalizowane niedaleko Łodzi.

ZOO Safari w Borysewie – to warto wiedzieć

Na uwagę zwiedzających niezależnie od wieku zasługuje ZOO Safari w Borysewie. Jest ono wyjątkowe na mapie Polski z tego względu, że jest to jedyne miejsce na mapie naszego kraju w którym znajdują się białe lwy! Warto właśnie dla tych okazów udać się do położonego w województwie łódzkim Borysewa. Atrakcją jest już samo zobaczenie tych wyjątkowych zwierząt. Oprócz tego z powodzeniem można skusić się także na podejście do ich stanowiska w godzinach karmienia.

Na terenie kompleksu znajduje się także wiele innych gatunków, które można oglądać przez szybę. Poszczególne zwierzęta są karmione o poszczególnych godzinach. Aktualny grafik znajduje się na stronie internetowej ZOO Safari w Borysewie. Warto zatroszczyć się o to, by także wziąć udział w tym bezpłatnym przedstawieniu.

ZOO Safari składa się także z terenów wodnych, gdzie oprócz kolejnych stworzeń za dodatkową opłatą można skusić się także na płynięcie rowerkami wodnymi. Isnieje dodatkowa możliwość dokupienia również biletu na jeden lub dwa seansie w kinie. Nie brakuje również sklepu z pamiątkami, pluszakami, czy szybkich słodkich przekąsek. Do dyspozycji dzieci jest także odpłatna sala zabaw, w której w zależności od opłaty można spędzić określoną ilość czasu.

Warto wybrać się do tego kompleksu w wolny dzień. Nie ma problemu z parkingiem dla autobusów i samochodów. Bilet można kupić wcześniej, by nie stać zbyt długo w kolejce.