Atrakcje Pojezierza Drawskiego – co warto zobaczyć?

Pojezierze Drawskie jest atrakcyjnym celem wycieczki dla każdego, kto chce spędzić czas aktywnie, nacieszyć się relaksem na łonie natury oraz zwiedzać miasta pełne cennych zabytków. Co koniecznie trzeba zobaczyć w tej części kraju? Na jakie atrakcje zwrócić szczególną uwagę?

Wypoczynek nad wodą? Zdecydowanie tak

Dla tych, którzy chcą nacieszyć się wypoczynkiem nad wodą, nie lada gratką będzie jezioro Drawsko. Jest to największe jezioro na Pojezierzu Drawskim, mogące się pochwalić znaczną głębokością (w Polsce głębsze jest tylko jezioro Hańcza) oraz malowniczą linią brzegową. Kto chce spędzić udane wczasy nad jego wodami, ten z pewnością doceni uroki Czaplinka – ważnej miejscowości turystycznej, kuszącej m.in. promenadą oraz miejską plażą. Czaplinek znany jest też z ciekawych zabytków, a historyczne wycieczki po jego terenie będą dla wielu z nas wspaniałą przygodą. Dla miłośników historii nie lada gratką będzie też wizyta w pobliskim Starym Drawsku, na terenie którego zachowały się ruiny zamku Drahim. To cenna pamiątka po joannitach, którą warto odwiedzić ze względu jej dzieje, ciekawą ekspozycję muzealną oraz na piękne widoki. Z zamkowych murów można podziwiać m.in. jezioro Drawsko oraz jego najbliższą okolicę.

Nie tylko wodny wypoczynek – zabytki, architektura i nie tylko

Dla tych, których interesuje historia, ciekawym punktem w programie wycieczki będzie Drawsko Pomorskie, mogące się pochwalić m.in. pozostałościami murów miejskich, oraz Borne Sulinowo – miasteczko, które do początku lat 90. XX wieku było kojarzone z osiedlem dla radzieckich oficerów. Dawniej zamknięte dla cywilów, dziś staje się jedną z ważniejszych atrakcji turystycznych na terenie Pojezierza Drawskiego. Do dziś zachowały się tu tak ciekawe obiekty, jak Kasyno Oficerskie czy Willa gen. Dubynina, zbudowana jeszcze przez Niemców w latach 30. XX wieku. W rejonie Bornego Sulinowa można dodatkowo zobaczyć wiele poniemieckich bunkrów oraz ukrytych w lasach cmentarzy, na których spoczywają Niemcy, Rosjanie i Polacy. Ten skrawek Pojezierza Drawskiego do ciekawy cel wycieczki dla każdego, kto lubi miejsca tajemnicze i chce lepiej poznać burzliwe dzieje tych ziem. Nie brak tu również atrakcji przyrodniczych, wśród których wyróżniają się słynne Wrzosowiska Kłomińskie. Są to największe w Polsce wrzosowiska, które mogą zrobić wrażenie na każdym z nas.

Wycieczki po Drawskim Parku Krajobrazowym, spływy kajakowe rzeką Drawą oraz piesze wędrówki po Drawieńskim Parku Narodowym – oto kolejne atrakcje, na jakie warto postawić w tej części kraju. Taka oferta może oczarować każdego, a możliwość połączenia aktywnego wypoczynku ze zwiedzaniem ciekawych miejscowości każdemu z nas sprawi wiele radości.

Źródło: https://www.ktoredy.pl/