Dlaczego warto pojechać do Egiptu? – 5 najciekawszych atrakcji turystycznych

Egipt to idealny kierunek dla osób, które chcą poznać inny kulturę i zobaczyć coś więcej niż tylko morze i plaże. Jest to także świetna destynacja dla miłośników historii i starożytnych zabytków.

Dlaczego warto wybrać się właśnie do Egiptu na wakacje?

Egipt słynie przede wszystkim ze swych pięknych krajobrazów. Znajdziemy tu pustynie i oazy, stepy i góry, a także długie piaszczyste plaże Morza Czerwonego.

Jest to idealne miejsce na aktywny wypoczynek i uprawianie turystyki pieszej lub rowerowej. Ponadto jest to kraj o długiej i bogatej historii. Odwiedzając tutejsze muzea i zabytki, będziemy mogli poznać życie i codzienne problemy starożytnych Egipcjan. Warto wybrać się na wycieczkę do Luksoru lub Gizy, aby zobaczyć najsłynniejsze egipskie świątynie i piramidy. Jadąc do Egiptu nie można także zapomnieć o pięknych plażach i kąpieliskach morskich. Jest to idealne miejsce na wypoczynek nad morzem, kąpiele w słonej wodzie i uprawianie sportów wodnych. Spróbuj surfingu lub nurkowania z butlą, aby czerpać jeszcze więcej radości ze wakacji.

A kuchnia? Też jest fantastyczna! Znajdziemy tu przede wszystkim dania kuchni arabskiej, ale także wpływy europejskie i azjatyckie. Wybierz się na lunch lub kolację do jednej z tutejszych restauracji, aby spróbować czegoś nowego i niezapomnianego.

Jakie miejsca warto zobaczyć w Egipcie?

  1. Luksor – jedno z najbardziej popularnych turystycznych miejsc Egiptu; najdziemy tu wspaniałe świątynie i piramidy;
  2. Giza – tutaj z kolei można podziwiać Sfinksa i jedną z największych na świecie piramid – Cheopsa;
  3. Kair – stolica kraju, gdzie koniecznie trzeba odwiedzić Muzeum Egipskie i meczet Sułtana Hassana;
  4. Aleksandria – kolejne ważne miejsce turystyczne, słynące z Biblioteki Aleksandryjskiej;
  5. Morze Czerwone – warto wybrać się na jednodniową wycieczkę łodzią lub katamaranem, aby podziwiać piękne koralowe rafy.

One thought on “Dlaczego warto pojechać do Egiptu? – 5 najciekawszych atrakcji turystycznych

Dodaj komentarz