Co można zobaczyć w parku Ogrodzieniec w Ogrodzieńcu?

Ogrodzieniec to nie tylko zamek znajdujący się na Szlaku Orlich Gniazd. To także otworzony stosunkowo niedawno ogromny kompleks, noszący nazwę Park Ogrodzieniec. Co właściwie możemy tam robić?

Park rozrywki, miniatur i ścieżka strachu – Park Ogrodzieniec

Naprzeciwko ogromnego zamku w Ogrodzieńcu znajduje się jedna z lepszych atrakcji w województwie śląskim. Można wykupić bilet łączony na wszystkie miejsca lub zdecydować się tylko na niektóre z nich.

Park Fizyki to doświadczenia, w których dziecko i dorosły może poruszać się w kołowrotku jak chomik, czy kręcić korbką i patrzeć, jak woda przybiera różne kolory. Największą popularnością cieszy się jednak wliczony w cenę biletu jeden zjazd na torze saneczkowym. Jest to atrakcja dostępna niezależnie od wieku. Zwiedzający mogą skorzystać także z placu dla dzieci, jednak jest on przeznaczony raczej dla maluchów.

Po drugiej strony jest Park Miniatur, gdzie znajduje się kilkadziesiąt miniatur w okolicy. Nie zabrakło także czołgu, czy wieży, na którą można się wspiąć i obserwować okolicę. Przy każdym ,,eksponacie” znajduje się także tabliczka z informacją o danej budowli.

Nie można nie wspomnieć o znajdującej się w połowie drogi pod górkę ścieżce strachu. W czasie jej przejścia dowiadujemy się także miejskich legend. Jest to propozycja już dla najmłodszych odbiorców, dlatego że nie jest jakoś strasznie.

Park Ogrodzieniec to świetne urozmaicenie rodzinnej, czy grupowej wycieczki, np. w drodze do Krakowa. Jeżeli będziecie mieli więcej czasu, warto zwiedzić także ruiny zamku w tej miejscowości. Na Park Ogrodzieniec warto zarezerwować sobie co najmniej trzy-cztery godziny czasu.